تبلیغات
من یک داوطلبم - ریاضی تجربی
من یک داوطلبم
ببین، فقط می خواهیم بزرگ فکر کنیم!

اینجا رو ایجاد نکردم که بگیم کنکور این قدر گُنده بود که براش وبـلاگ ساختیم!

ریاضی تجربی

شنبه 4 دی 1389  ساعت: 11:06 قبل از ظهر

نوع مطلب :بررسی کتاب ،

سلام خدمت همه ی دوستان عزیز.
دلم می خواست خیلی بیشتر اینجا بنویسم ولی حالا که افتادیم توی درسای پیش دانشگاهی می بینم واقعا وقت نمی شه.اما به هر حال.دلم می خواست یه نیمچه مطلب درباره ی ریاضیات بنویسم.
بر خلاف نظر خیلی از دوستان که می گن درس ریاضی توی گروه تجربی  درصد بالایی زده نمی شه،من نظرم اینه که تازگی ها این حرف خیلی اعتبار نداره.ببینید با کتاب های خوبی که با بازار عرضه شده،دیگه تقربیا همه به حد خوبی توی ریاضی رسیدن.این رو هم نتایج کنکورهای آزمایشی(lمنظورم قلم چیه!) می گه.شما به تراز درس ریاضیتون توجه کنید می بینید دیگه ریاضی از اون وضع قبلی در اومده و نیست که بشه به راحتی ازش گذشت.پس باید با یه برنامه ریزی درست سراغ این درس رفت.چون به هر حال این هم درسی هست که تاثیرگذاره.
می خوام چندتا کتاب که خودم باهاشون کار کردم رو معرفی کنم.انصافا همه ی اونا خوبن.

1-کتاب ریاضات تجربی انتشارات مهروماه (منظور کتاب اصلی هست.نه کتاب جمع بندی همین انتشارات)
به واقع می تونم بهتون بگم این کتاب از وجوهی بهترین کتاب کمک آموزشی کل تاریخ ریاضی تجربی هستش!
در این کتاب شما با  راه حل های تستی،مفاهیم،تست های تالیفی،تست های کنکور آزاد و سراری و... آشنا می شید.در یک کلام این کتاب ریاضی شما رو زیر و رو می کنه.شامل تمام مباحث دبیرستان و پیش دانشگاهی هم هست.تست های طبقه بندی شده ای هم داره.آزمون های جامع هم داره(دیگه چی می خواین؟!) این کتاب رو در وبلاگ زیر بهتر بشناسید:
http://mehromahpub.blogfa.com/post-11.aspx
اگر این کتاب رو خریدید،که انشاا... می خرید،به یه نکته ی مهم توجه کنید.روند خوندن صحیح این کتاب(بنابر تجربه ی شخصی)این جوریه: اول درسنامه ونکات رو می خونید(توجه کنید که در بعضی از فصل ها یا مباحث سوالات تالیفی داخل درسنامه سطح بالایی دارن.اگه دیدید سوالی سخته از خیرش بگذرید).بعد سوالهای سراری رو حل می کنید.بعد آزاد.و در آخر سراغ سوالات تالیفی و مثال های آموزشی که اول حل نکردین می رید.چون به نظرم  بعضی سوال های تالیفی این کتاب مفهومی تر و سخت تر از کنکورن.

2-کتاب ریاضیات تجربی انتشارات خیلی سبز
این کتاب هم کتاب خیلی خوبیه.سوالات تالیفی خیلی زیاد داره.یعنی بعد از حل تست های کنکور،می تونید یه سری سوال تالیفی استاندارد هم حل کنین.سوال ها بسیار خلاقانه طرح شده.یه سری تستس خیلی خیلی خلاقانه! هم داره که در یه قسمت جدا آخر هر فصل هستن(برای وقتی که روی مسائل مسلط شدی و حریف قدرتر می طلبی!).به نظر من این کتاب برای جمع بندی آموخته ها خیلی خوبه.درسنامه های خوبی داره(خیلی خلاصه هستند.عمرا به پای مهروماه نمی رسه.ولی خوراک جمع بندیه.).ولی به نظر من برای ابتدا به ساکن یعنی شروع کار، کتاب مناسبی نیست.باید ریاضیتون خوب باشه تا از این کتاب نهاین استفاده رو ببرید(فقط نظر شخصی!).در ضمن این کتاب طبقه بندی خیلی دقیقی نداره.که از یک بد هست:شما نمی تونید با تیپ سوال ها به صورت مستقیم آشنا بشید. از یه جهت خوبه:برای جمع بندی می دونید دارید تست استاندارد می زنید که آموخته هاتون رو کاملا آزمایش می کنید.راستی این هم همه ی مباحث رو داره.

3-کتاب 30 سال کنکور ریاضیات تجربی انتشارات کانون فرهنگی آموزش
این کتاب هم مثل سایر کتاب های کانون فرهنگی هستش.تست های طبقه بندی شده.تیپ بندی.درخت دانش و... اشکال این کتاب اینه که سوال های کمی داره که خب شاید از جهاتی مثل کم ولی درست کار کردن خوب باشه.مذکور دو جلد هست.یکی سوال یکی پاسخ.در کل برای جمع بندی،روبرو شدن با یه سری تست خیلی مهم و تیپیک،کم ولی درست کار کردن ،خیلی خیلی مفیده.همه ی مباحث رو هم داره.

4-کتاب ریاضیات عمومی 1 و 2 پیش دانشگاهی تجربی میکرو طبقه بندی جلد سفید انتشارات گاج
وقتی اسم انتشارات گاج روی کتابی میاد دیگه حرف توش نیست! باید بگم من خودم با این کتاب کار نکردم.ولی هر کس کار کرده خیلی راضی بوده.دیدم سوالات خیلی طبقه بندی! (میکروطبقه بندی) داره.ایستگاه های کوچولوی درس و نکته اش رو هم دیدم.احتمال زیاد کتاب خیلی خوبی هستش.همون طور هم که از اسمش پیداست فقط شامل پیش هست.(نمی دونم چرا گاج برای تجربی ریاضی جامع چاپ نمی کنه.)

خب.دوستان عزیز این دانایی من در مورد کتاب ها بود.ریاضی درس شیرینیه.بهانه ای نباید برای کسی باقی بمونه که برای ریاضیات رشته ی تجربی کتاب توی بازار نیست.شما همون مهروماه رو بگیرید کار کنید،مطمئن باشید درصد بالایی توی ریاضی پیشرفت می کنید.یادتون باشه ریاضی تجربی محدوده.شما با یه سری مفاهیم نه چندان عمیق سرو کار دارید.با یه کم تمرین و مسلط شدن روی تست ها به درجه ی خوبی از آمادگی می رسید.
در ریاضیات باید بعد از درک دقیق مطلب برید راه حل های خلاقانه و تستی یاد بگیرید.این راه حل ها نباید عجیب غریب باشه.بلکه باید استفاده ی درست از مفاهیم باشه.در ضمن در ریاضی هیچ چیز به اندازه ی تمرین موثر نیست.من خودم به این حرف اعتقاد کامل دارم.چون خودم ریاضی رو از سطح پایین شروع کردم و الآن در امادگی متوسطی هستم.
روزهای اول حل ریاضی آدم حس می کنه هیچ پیشرفتی نداره ولی این یه حس غلط هست .هر تمرین ریاضی که حل می کنید دارید یه درصد به نمره ی خودتون اضافه می کنید.مطمئن باشید.نوشته شده توسط:پارسا بهنام
 
 
برچسب ها: ریاضی، ریاضیات تجربی، کنکور ریاضی تجربی، ریاضی جامع تجربی،