تبلیغات
من یک داوطلبم - ژنتیک
من یک داوطلبم
ببین، فقط می خواهیم بزرگ فکر کنیم!

اینجا رو ایجاد نکردم که بگیم کنکور این قدر گُنده بود که براش وبـلاگ ساختیم!

ژنتیک

چهارشنبه 9 تیر 1389  ساعت: 07:44 بعد از ظهر

نوع مطلب :بررسی کتاب ،فنون دفاع شخصی! ،

با ژنتیک چکار کنیم؟!
سوال اساسی بسیاری از دانش آموزان رشته ی تجربی
من اینجا یک راهی را به شما نشان می دهم که می تونم بگم درصد بسیار بالایی از یادگیری رو تضمین می کنه.
به صورت خلاصه.
این راه چهار مرحله داره:
1-مطالعه ی منبع اصلی تمام سوالات یا همان کتاب درسی!
خب.در مرحله ی اول شما باید به تمام مطالب موجود در فصول:6-7-8 کتاب زیست شناسی 2 یا همون کتاب سال سوم تجربی مسلط بشید.در این مرحله خواهشمندیم  کتاب را بجویید! یعنی کاری کنید که خط به خطش و شکل به شکل توی ذهنتون نقش ببنده.تمام مثال ها و سوالهای کتاب بحث و رفع بشه.تمام بیماری ها و شیوه ی توارث اون ها،آزمایشات مندل،بحث های مربوط به تقسیم های میوز و میتوز و... باید کاملا شسته بشه.ویک مطلب تمیز در ذهن شما باقی بمونه.

2-مطالعه ی کتاب ژنتیک" آموزش گام به گام ژنتیک 1" "انتشارات خانه ی زیست شناسی".

این کتاب برای قدم دوم،بسیار عالی و مفید هست.نثر ساده،مثال های مشکل گشا،یادگیری تدریجی بدون خستگی و....
با شرایطی این کتاب رو بخونید: مثال ها رو با دقت بخونید.با حوصله باشید.تنها راه حل پشت سر گذاشتن ژنتیک و گرفتن نمره ی بالا از این قسمت در انواع امتحانات،گذاشتن وقت،نترسیدن و فکر کردن به عمق مطالب هست.
پس در این مرحله به آرامی پیش برید.من یادمه که برای آزمونی که ژنتیک مبحث زیستش بود،طی دو هفته 28 ساعت برای زیست وقت گذاشتم.پس باید با حوصله باشید.

3-سوالات کنکور
در این مرحله بعد از این که حس کردید به تسلط رسیدید،به سراغ سوالات کنکور برید و از سالهای پیش(که سوالات آسون تری داره)شروع کنید بیایید جلو.تمام سوالات رو با تمام نکات جارو کنید.بهتره از یک دفتر استفاده کنید تا تمام نکات رو داشته باشید.آزاد و سراسری.همه رو بترکنید.

4-مرحله تسلط یا مطالعه ی کتاب" ژنتیک انتشارات تخته سیاه"
ژنتیک تخته سیاه
{عکس از سایت انتشارات تخته سیاه}
خب این مرحله دیگه آخرشه! با کتابی که آخرشه! در این مرحله باید با مطالعه ی کتاب ژنتیک انتشارات تخته سیاه،همه چیز رو تموم کنید.این کتاب با مثال های متنوعی که داره کار رو به مرحله ی تسلط می رسونه.و نکته ی جالب این کتاب ارائه ی راه حل های ابتکاری و جالب در حل برخی از مسئله هاست.ولی نقطه ی ضعف این کتاب از نظر بنده،اینه که کسی که به تازگی پا به دنیای زیبای ژنتیک گذاشته،نمی تونه چندان با این کتاب کنار بیاد به همین خاطر مرحله ی آخر رو به این کتاب اختصاص دادم تا دانش آموز بتونه با خیال راحت این کتاب رو مطالعه کنه.

خب تبریک می گم! شما حالا می تونید با تمام وجود زیبایی ژنتیک رو حس کنید.به اون فکر کنید و از مثال های زیبای اون لذت ببرید.
یادتون نره مطالعه ی ژنتیک در 3 چیز خلاصه می شود:با علاقه خوندن،وقت گذاشتن،رفتن به عمق مطالبنوشته شده توسط:پارسا بهنام
 
 
برچسب ها: ژنتیک، ژنتیک کنکور، منابع ژنتیک، کتاب ژنتیک سوم، ژنتیک دبیرستان،
پیوندهای مرتبط: تخته سیاه ، خرید کتاب آموزش گام به گام ژنتیک ،